Aldo - Americká Akita

Dva měsíce v kostce

15.04.09 | Tak jsem konečně zase tady! Páníčkové měli poslední dobou nějak víc práce a starostí (i když jedna starost byla pro mě moc příjemná, ale o tom jinde) a protože mi mezitím vyrostly packy tak, že na klávesnici už přeťukávám šest písmen naráz, tak jsem prostě nemoh´ psát a holt jsem musel počkat, až to všechno hezky nadiktuju páníčkovi pod ruku.

Tak, co se to vlastně všechno dělo?  Jo, byli jsme v zoologický, už zase.... Je fakt, že když jsem slyšel kam pojedem, že mě ta myšlenka vůbec nenadchla, ale nakonec to bylo docela fajn a mám tam i novýho kámoše. Nejdřív mě sice chtěl sežrat lední medvěd, nebejt tam to tlustý  sklo, tak je fakt po mě, normálně přeskočil z betonu až k tomu sklu a já jenom viděl jeho packy, jak se nořej pod vodu. Pak na mě kvokaly nějaký docela velký slepice, nakláněly se ke mně a já se bál, aby mě neklovly, ale ony když viděly takovýho fešáckýho psa, tak si to nakonec rozmyslely. No a pak kámoš - vlk hřivnatý - sice se víc kamarádil on se mnou než já s ním (přiznávám, divně voněl a já se ho maličko bál), ale kdybychom tam byli dýl, tak se určitě domluvíme. Jo, to vlci obecní, to už bylo jiný kafe, k nim jsem sice nemoh´, ale sledoval jsme je přes zábradlí div mi kukadla nevypadly.

Pak se na mě ještě snažila zaútočit nějaká kráva nebo co, pokecal jsem s prťavejma opicema  a leknul se supa, když přede mnou normálně exhiboval - já k němu přátelsky přišel a on hned roztáhnul křídla jako když  nějakej úchyl rozevírá baloňák...

Fotky ze ZOO jsou tady: http://aldicek.rajce.idnes.cz/a_zase_v_ZOO/   a já pokračuju líčením dalších událostí.

No jasně, zase Ayrin, kdo jinej? Strčili mě do auta a za chvilku už jsme vystupovali u ní před domem. Po úvodní přesdržce jsme vyrazili na fakt dlouhou prochajdu, byl tam i rybník ve kterým jsme se báječně vyblbli a vůbec, docela fajn strávenej den.  Fotky: http://aldicek.rajce.idnes.cz/a_zase_s_Ayrin/

Jo, málem bych zapomněl, ještě jsme byli s páníčkama na Bubovickejch vodopádech, ale to teda nic moc, docela to bylo do kopce a navíc , když mě páníček přes ty vodopády přenášel, nesl mě strašlivě nepohodlně :-)

Pak čtyři dny na Šumavě - stručně a jasně: paráda!!! Metr sněhu, závěje, kámoš Benýšek, spousta novejch lidí na okousávání, dlouhý procházky, potoky, bordel na silnici... tam se určitě ještě někdy musíme podívat, to se mi fakt líbilo a myslím, že páníčkům taky. No nakonec podívejte se na fotky a posuďte sami: http://aldicek.rajce.idnes.cz/sumava_03_2009/

No a zatím poslední událost  (teda kromě tý úplně čerstvý a nový, kterou ale popíšu zvlášť ) byla procházka po Voděradských bučinách. A zas se mi páníčkové docela  trefili do vkusu - skoro celou cestu jsme šli kolem potoka, potkali jsme taky pár rybníků, v potoce bahno, v lese listí, ve kterým se dalo válet, já jako dobytek, co si jen lze přát víc? Snad jen kdyby se mi ta špína nesmyla v tom posledním rybníku, kde jsem se cachtal. Ale příště budu moudřejší a samozřejmě tam nepolezu :-)

Fotky z vážně pěkný procházky najdete na http://aldicek.rajce.idnes.cz/Voderadske_buciny/

No, a to je tak ve stručnosti všechno - samozřejmě se toho stalo mnohem víc, byl jsem na procházce s Arishkou, pomalu se seznamuju s kašnou a vodotryskama na náměstí, se psy si nejradši hraji tak, že je buď nakrejvám, nebo jim chytnu celou hlavu do tlamy a parádně je oslintám, samozřejmě už taky musím ukázat, že nejsem žádná měkota, takže na některý psy docela hnusně vrčím (ale i když to tak nevypadá, je to jenom jako), na cvičáku beze změn (tedy stále vítězím), jo, ještě ježci!!! No ježky já moc rád, dokonce tak, že když jsem tuhle k jednomu běžel, panička plápolala na druhým konci vodítka, chytala se stromů,  brzdila patama a byla pak docela naštvaná. Ale já si prostě nemůžu pomoct, ježek je ježek a i když ještě nevím, co s nima vlastně mám dělat, rozhodně mě strašlivě baví :-)