Aldo - Americká Akita

Proč jsem se odmlčel

10.07.09 | Všem se omlouvám, že jsem dlouho nepsal. Ale nebylo to tím, že bych byl pořád v rauši z příjezdu Whisky. Byl jsem totiž marod, pobolívalo mě bříško a bylo mi všelijak. Trvalo to na psa docela dost dlouho, skoro dva měsíce (kdy mi několikrát brali krev, vyholili mi bříško a pak mi po něm jezdili takým nějakým nesmyslem a dívali se přitom na televizi, taky v mejch hovínkách se pořád patlali...) a až pak jsem se začal pomalu uzdravovat. Teď už si připadám docela zdravej, tak už zase budu psát. Nejdřív vám musím říct, že Whisky je sice štěně, ale má docela dobrý nápady. Díry hrabe strašně rychle a s neuvěřitelným nasazením. Květináče se mnou rozkousává taky, bezvadně se umí prát, no na to, že je to ženská, je fakt dobrá! Akorát na cizí fenky by nemusela bejt tak hnusná, protože ty se pak naštvou nebo leknou a pak si se mnou nechtěj hrát. Už jsem se jí to pokoušel vysvětlit, ale všechno marný, je hrozně paličatá.

Tak, to bylo krátce o Whisky a teď vám napíšu, kde jsme všude byli. Za prvé jsme byli s Whisky, s páníčkama, Ájou a kmotřičkou Whisky (Markétou) v ZOO. Páni, jak mě to bavilo!! To mrně malý moc ne, byla strašně nesoustředěná, což nechápu, protože já ZOO přímo miluju. Běhal jsem od expozice k expozici a pečlivě jsem sledoval všechna zvířátka. Whisky trochu rušila a taky jak je malá tak toho moc neviděla. No, kdyby byla trochu chytřejší, tak si vyskočí a stoupne si předníma nahoru stejně jako to dělám já, ale všechno jí fakt učit nehodlám, ať si na něco přijde sama...:-)

Áje se libila nejvíc prasátka, z těch byla fakt nadšená!

Za druhé jsme byli s páníčkama na Kokoříně - fakt super vejlet, absolutně podle mýho gusta. Cesta lesem, chvílema rozbahněný louže - tady opět nechápu Whisky, představte si, ona to bahno obcházela!!! Ne tak už já, chvílemi jsem byl docela jako prase. Dokonce jsme se zastavili v restauraci a restaurace já mám docela rád, je tam hodně lidí, s některýma se i kamarádím, fakt príma den to byl.

No a pozor, za třetí! Tak to jsme byli na Voděradských bučinách, kde byl zase sraz akit. Nejlepší na tom bylo samozřejmě hodně psů, respektive fenek a hlavně Ayrin!!! Mrzelo mě ale, že nemohla Ája, která měla bolavou nožičku, tak holt příště, no...

A opět cesta lesem, sem tam jsme se poštěkal se spoluvýletníkama, ale ne nějak moc, jen jsem pouštěl hrůzu, abych vypadal jako dospělej chlap. Ovšem páníček to prostě nechápe, hned mi za to vynadá. Prostě ještě pořád se mi ho nepovedlo úplně převychovat. Ještě mám holt drobné rezervy. Na konci výletu byl rybník, kde jsme se mohli vykoupat a vodu já miluju, takže jsem byl fakt spokojenej. Pak jsme byli všichni ještě v restauraci na obědě. Tam se ze začátku nic zvláštního nedělo, ale pak jsem si začal zase hrát s Ayrin. Mimochodem, ta holka je čím dál tím hezčí. Navíc je úplně skvělej kámoš. Nevím, proč u nás nemůže bejt třeba na prázdniny. Je teda klidně možný, že to ty naše páníčky vůbec nenapadlo, kecaj o kravinách a důležitý věci jim unikaj.....

No a v tý restauraci jsem měl i menší konflikt s jiným psem, nic se teda nestalo, ale já byl pak takovej divně naštvanej, tak mi páníček  šel ukázat želvičky a rybičky v jezírku a pak i ptáčky, ale já jsem jen bručel kolem sebe. Než jsem odjeli domů, tak jsem na to ale zapomněl :-) Taky mě překvapila Whisky, že se mě zastala. Asi o mě měla strach, což mě potěšilo :-)

Tak a pro dnešek už konec psaní. Jedeme totiž s páníčkama na dovolenou. A prej je tam velký jezero a vodopády ( nevíte někdo, co je vodopád, nechci vypadat doma jako blbec, tak se neptám), tak se budeme moct i koupat. No, páníčkové mi to malujou na růžovo, ale pak vám napíšu, jaký to bylo ve skutečnosti.

Tak hezký léto a já se určitě brzo zase ozvu, tentokrát už nasichr :-)