Aldo - Americká Akita

Dovolená v lesích II

Dovolená v lesích II

23.08.09 | O výstavě jsem psal už minule, zapomněl jsem ale napsat, že hned z výstavy nás páníček naložil do auta a nejelo se domů, jako obvykle, ale na dovolenou! A na jakou dovolenou-přesně podle našeho gusta, do hotelu uprostřed lesů. Už jsem tam jednou byl, ale to jsem byl ještě strašně malej.

Dorazili jsme tam k večeru a hned jsme šli na procházku. Teda, to byste nevěřili, kolik pachů v tom lese bylo. Já jsem se je snažil rozlišit a určit, komu patří, ale Whisky ta pobíhala jako splašená s hlavou u země a ani chvíli o tom nepřemýšlela. Já teda nevim, ale v jejím věku jsem byl už daleko rozumnější!

 

Ale houby, ten a rozumnější.....:-D Neběhala jsem bez rozmyslu, běžela jsem za tím pachem, protože jsem si myslela, že bysme toho, kdo ten pach udělal mohli chytit, ale copak s ním to jde?? Koukal na mě jako na hloupou holku, pan dospělej..

Ale fakt je, že místo to bylo fakt pěkný. I ubytování celkem šlo, velkej pokoj v takovým přízemním domečku,dalo se tam v pohodě najít místo, kde byla studenější podlaha, takže nám tam ani nebylo horko.

Taky tam byly dvojitý dveře, to jsem ještě neviděla. Jedny byly takový normální a druhý byly z nějaký sítě a byly jen na přibouchnutí. To jsem si hned všimla.

No jo, vidíte jí, kecá tady o dveřích, ale to, že večer za náma přijela ještě „malá" panička, o tom se nezmíní, ach jo.....A druhej den přijel strejda Václav a teta Zuzana a pozdějc ještě další strejdové a tety.

Nezmínila jsem se proto, že jsem chtěla napsat, jak jsem těma síťovanýma dveřma zdrhla. Páníčkové nechali totiž ty normální dveře na noc otevřený a ty síťovaný zavřeli. Jenže já do nich ráno strčila čumákem a šla jsem na procházku, nebudu přece čekat, až se probuděj. To byste nevěřili, jak rychle byli vzhůru, panička za mnou ven vyběhla dokonce v pyžamu :-D Mohl to bejt prima vejlet, kdyby mě páníček v lese nechytil. Do teď mě mrzí, že jsem se s tím psem, kterýho jsem potkala v lese, zakecala, a tím dala páníčkovi šanci mě dohnat, protože ještě pár metrů a byla bych v Rakousku :-)

Sakra, ta je ukecaná, ani mě nepustí ke klávesnici! Ona si myslí, že zdrhnout je nějaký umění, což není, ale nedochází jí, že se mohla v tom lese ztratit. Když vyběhla, vyběhnul jsem za ní, ale mě lapil páníček včas a taky mi došlo, že když půjdeme hledat  všichni, že jí najdeme spíš, než když půjdu jenom já.

Každopádně, druhou noc to s těma dveřma páníčci vymysleli tak, že už otvírat nešly. Ale udělali další chybu-nechali nás v pokoji samotný. To od nich nebylo úplně chytrý, protože my jsme byli docela odpočinutý, nudili jsme se a páníček nechal na pokoji úplně novou knížku v takových pevných, tvrdých deskách. Nebudu vám prozrazovat jak jsme to udělali a co jsme tam všechno s Whisky dělali  ( ...jsem gentledog a nechci kompromitovat dámu..), ale když se vrátili zpátky, tak našli roztrhaný prostěradlo, desky z tý knížky se válely na zemi, a to, co bylo uvnitř těch desek bylo na několik kusů. Pak už nás v pokoji samotný nenechávali, bohužel. Vlastně, jednou to zkusili, ale po 5 minutách páníček nakouknul a když našel Whisky na posteli, měli jsem po srandě.

Po srandě jsme úplně teda neměli, oni nás sice nenechávali v pokoji, ale brali nás do vedlejší budovy na snídaně, obědy, večeře-prostě na všechno jídlo, já jsem byla docela spokojená :-)

Taky jsme jezdili na výlety, nejvíc se mi líbilo, když jsme jeli na nějaký „ŘOPÍKY". Nevím, co to je, ale byli jsme v lese, koupali jsme se v rybníku, sbírali houby a borůvky. A taky jsme se dívali na takový velký hromádky, kterejm se říkalo bunkry, na jeden jsem vylezla. Mně vedla teta Láďa, to je taková moc príma teta, která má pořád bezvadnou náladu. Taky s náma byl strejda Libor, teta Eva-ty dva už znám a mám je ráda, Aldík je ale přímo zbožňujeJ Na řopíkách byl ještě strejda Jerry a teta Bára .

 

Musím to vzít do ruky, nebo začne popisovat i personál hotelu, trdlo jedno :-) Má ale pravdu, že na tom vejletě to bylo fakt pěkný a i když to byla dost dlouhá procházka, tak jsme večer měli ještě dost energie jít na borůvky. Teda, já borůvky zásadně nesbírám, to přenechávám ženskejm, navíc, jí to i baví, jak přijde k borůvkám, tak si začne trhat a cpe se jima jak nezavřená.Ale mě napadlo se na těch borůvkách poprat, páníčkové nás nechali, jak byli do toho sbírání zabraný, tak si ani nevšimli, jak se v těch borůvkách válíme. Ale zato si pak museli všimnout, jak vypadáme-byli a pořád ještě jsme od těch borůvek špinavý.

Zkrátka, druhá letošní dovolená byla príma, čeká nás prej ještě jedna, tak jsem zvědavej! Kdyby vás zajímaly fotky, tak se podívejte, pár jsem jich sem hodil :-) a další najdete na http://aldicek.rajce.idnes.cz/dovolena_na_Perslaku/