Aldo - Americká Akita

Co přinesl uplynulý rok

09.08.10 | A jsme zase tady :-)  Teda byli bychom i dřív, kdyby si panička nepřivlastnila notebook a netrávila celé dny na Facebooku. Zkoušeli jsme se párkrát ke klávesnici dostat, ale fakt to nešlo, navíc potřebujeme i víc času na psaní, páč nám packy zase vyrostly a když chceme něco psát, tak zmáčkneme vždycky hned několik kláves naráz.

Ńo a co se teda vlastně dělo:

samozřejmě výstavy, páníčkové si nedají pokoj a furt nás někam tahají. Nemám výstavy rád a trpím už při koupání a fénování, takže se jim to snažím vrátit alespoň ve výstavním kruhu, naposledy se mi to docela povedlo, protože i rozhodčí při pohledu na mne prohodil: "teda, ten je ale nasranej..."

A co mám říkat já? Ze mě už udělali junioršampiona Rakouska a Česka a ještě klubovýho junioršampiona. Nutno ale říct, že koupání mi neva, při fénování se občas i nastavím, páč se mi to líbí a v kruhu s páníčkem bejvá občas docela psina.Hlavně když běháme - páníček asi ještě nepochopil, že kdo v kruhu doběhne jako první, ten vyhrává, takže mě furt nutí běhat klusem. Naštěstí já jsem rozumná a tak vyrážím skoro vždycky tryskem.....a páníček vlaje na druhým konci vodítka a křičí "pomalu, pomalu" a stejně je mu to prd platný. Někdy si musím oddychnout a tak přejdu do klusu, ale to už pak není ta správná zábava.

Když jsme u toho tahání - musím vám napsat jak nešikovný páníčky máme: v zimě jsme potkali moji kámošku Fleur. Vedl nás tenkrát jenom páníček, protože panička byla nemocná. No a jak jsme se tak s Fleur chtěli honit, páníček se zapomněl pustit vodítka a my s ním škubli tak, ža na jaře chodil tři měsíce na rehabilitace, protože prej měl utrženej nějakej úpon v rameně. A aby toho nebylo málo, tak teď v létě na dovolený v Rakousku se vodítka zapomněla pustit panička - zrovna když jsem vyrážel pronásledovat kočku - a tak teď chodí na rehabilitaci ona se stejnou diagnózou jako páníček :-)

Taky mám ze sebou už pár hárání a tak se páníčkové začali bavit o jakési chovné stanici. Já nevím, mazlím se ráda, ale že by nás museli zrovna chovat, na to jsme přece jen trošku veliký. A dali tomu i název, prej "Angel in fur" neboli anděl v kožíšku. No andílkové teda jsme, to je pravda, na jaře trávník vypadal jak oraniště, přibyly nějaký nový díry, půl ukousnutý magnolie, několik zlomenejch azalek..... ten název nás prostě dokonale vystihuje. Jo, a bude se dělat i novej web, prej nějakej oficiální, tak pak dáme vědět.

Už v návštěvní knize prozradil Peyrac, že máme také nový přírůstek. Je to holka, jmenuje se Sherry a páníček pro ni jel někam do Skotska. Teď je jí půl roku a je to takový trdlo pojevený, ale zdá se že roste do krásy. A aby toho nebylo málo, tak už 14 dní máme ještě Brandy - pro tu zase byla panička v Norsku. No tuhle holku ale fakt nemusím, jak jsem byl s Whisky i Sherry hned kámoš, tak na tuhle občas i zavrčím.

Protože jsi trouba. Hraješ si na velkýho a to jsou ti teprve dva roky. Přitom Brandy je roztomilá desetikilová príma hračka a jak já tak i Sherry se s ní docela vyblbneme. No snad to dojde i Aldíkovi, zatím se tváří jak starej nerudnej dědek.I když občas už se nechá zlákat a poskakuje před naší nejmenší jak tajtrlík. A že je malá fakt sladká, můžete posoudit na rajčeti, kde jsou přidána nová alba Sherry i Brandy.

No a to je pro dnešek všechno, věřím, že se k PC teď dostaneme častěji a budeme moci informovat trošku podrobněji. Ono těch výletů a příhod bylo fakt hodně, ale kdo si to má všechno pamatovat.