Aldo - Americká Akita

Byl jsem na dovolené

29.10.08 | Minulý týden mě páníčkové popadli a povídají „jedeme na výlet". Chápete to? Ne, že by se se mnou poradili kam bych chtěl jet a jestli vůbec bych chtěl, prostě mě popadli a naložili do auta. Byl jsem docela otrávenej, na zahradě to bylo totiž ten den docela dobrý, jednak jsem vyhrabal perfektní díru a navíc jsem zjistil, že tam lítaj ptáčci do krmítka a zrovna jsem se je učil chytat...

V autě jsem byl zavřenej docela dlouho, pak mě vysadili a šli jsme do restaurace na jídlo, to už mě naštvali definitivně, protože sami jedli maso a já, já jsem dostal granule. Granule moc nemusím, při jídle na ně štěkám, ale nepomáhá to. Tak jestli bude ten jejich výlet znamenat tohle, tak se seberu a normálně se vrátím, koneckonců, v baráku zůstala nejmladší panička a ta se o mě postará! Po „jídle" mě znovu naložili do auta a zase jsme jeli. Po dloooouhé době jsme zastavili a vystoupili. No, tam, kde jsme vystoupili se mi docela líbilo, hned jsme vešli do lesa, šlapal jsem na něco měkkého, panička říkala, že je to mech , a jestli nekecala, tak mech je na chození fajn. Pak se najednou oba začali chovat divně, shýbali se k zemi a něco sbírali a panička to strkala do kapes, musím konstatovat, že tahle činnost jim vydržela celou dovolenou. Pozdějc mi řekli, že to jsou houby - nevím, co na nich měli, ale abych jim udělal radost, jednu jsem za dva dny taky sebral a páníček začal křičet „ sbírej jenom houby, které bezpečně znáš", fakt nevím, co se mu na té krásně ledově bílé houbě nezdálo. Nicméně, musím přiznat, že jsem jim křivdil, moc se mi na dovolený líbilo, v lese totiž nebyl jenom mech, ale i borůvky a ty mi chutnaj, ale víc mi chutnaj srnčí bobky, ale to se zase nelíbilo páníčkům. Už jsem si pomalu zvykl, že všechno, co se mně zdá super, tak jim připadá „fuj".

Taky mě brali v tom hotelu, kde jsme bydleli, na snídaně, obědy a večeře a to fakt nemělo chybu. Zjistil jsem, že plátkovej uzenej sýr chutná skvěle! Akorát zase panička vymyslela jednu kravinu, vždycky řekne „udělej strýčka Emíčka" , já ze sebe udělám blbce tak, že si sednu a obě přední packy dám paničce na kolena. Ta začne hýkat blahem a hned mi za to něco dá. Začínám přemýšlet, jestli je normální, ale myslím, že není. I z toho důvodu jsem se rozhodnul , že jí udělám radost a přiběhnu na zavolání, navíc, ona si to ještě natáčela, tak mě napadlo, že to udělám přesně tak, jak chce. Aspoň bude vědět, že to už umím a nebude mě s tím pořád otravovat. Jen doufám, že páníček je rozumnější a když bude nejhůř, že jí to video přehraje...

Tak a teď něco hrozně důležitého! Po cestě zpátky jsme se stavili u mojí nové kamarádky Ayrin, netušil jsem , kolik je na světě pěknejch feneček, je fakt strašně pěkná, taková medová s bílýma packama a černým čumáčkem. Její panička je bezva, dala mi sušené ucho, ale já jsem ho pak Ayrin nechal. Doufám, že z toho poznala, že se mi líbí.

Takže dovolená byla celkem fajn, nicméně, byl bych radši, kdyby se příště se mnou páníčkové poradili a každý výlet se mnou konzultovali, jsem koneckonců člen rodiny, tak do toho snad mám co mluvit, ne?