Aldo - Americká Akita

Kdo jsem

Kdo jsem

Jsem Americká akita a jmenuju se Aldo, celým jménem Aldo Chikara Chi, tedy.....zatím jsem ještě malý, tvrdohlavý akitě, ale až vyrostu, tak ze mě bude velká akita. Narodil jsem se v létě, v Liberci, mamince Kačence a tátovi Barnabášovi, ten se mnou sice nebydlel, ale nelitujte mě, že jsem z neúplné rodiny, to teda ne, měl jsem strejdu Emíka, kterej byl strašně fajn, v noci mě hlídal u kotce, kde se střídal s mamkou, aby mě a moje bráchy a ségry někdo neukrad. Taky si se mnou bezvadně hrál, prostě s ním byla legrace.

Máma byla strašně hodná, představte si, že i v den, když jsem odjížděl k novým páníčkům, mi dala od sebe cucnout na cestu! Taky mám 2 bráchy - Akima - to je velkej fešák a fakt prima kluk, hodně jsme si spolu hráli a jednou, jednou se málem s mojí pomocí utopil v konvi, pak Asahiho, to je takovej príma medvěd, moc jsme si nehráli, protože byla na mě moc těžkej a vždycky mě přepral, a pak mám ještě 2 ségry, obě jsou fakt kočky - Ashley, za tou jezdím pořád, to když se páníčkové domluví a udělaj nám kousací mejdan, a pak Alexu, ta mě dost často rdousila, ale mám jí rád. Pak se o mě starali chovatelé, tedy rodina Štočkova, ty byli taky bezva, mazlili se se mnou, hráli si se mnou a taky mi dávali různé dobroty. Teď, když už jsem skoro velkej musím říct, že ranné dětství jsem měl šťastné :-)  Pak si mě vzali moji páníčkové a zatím to s nima celkem ujde.

Taky mám u nových páníčků psího kamaráda, je to shi-tzu a  jmenuje se Bedřich, ale už si se mnou nechce hrát, protože je mu 16 let a už nevidí a neslyší. Musím dávat pozor, abych mu neublížil, už jsem to pochopil, ale chvíli mi to trvalo. Jídlo je ale fakt dobrý, dávají mi jen maso, kosti, dršťky, sem tam rybu, vepřový nožičky, zeleninu, ovoce, med, tvaroh, jogurty, prostě v tomhle směru dost dobrý! Jsou na mě i celkem hodný a dost se se mnou mazlí. Prvních 14 dní se mnou dokonce spali v pokoji. Teď už tam sice spím sám, ale už mi to nevadí, zjistil jsem totiž, že když tam nejsou, můžu spát na gauči.

Prej až budu větší, budu spát v nějaké boudě - no nevim, ještě si to rozmyslím a pak jim řeknu, jestli tam chci spát nebo ne.